Деле Али си фати нова девојка - ќерката на Гвардиола (ФОТО)

Фудбалерот на Тотнем, Деле Али беше фотографиран како се бакнува со ќерката на тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.

Фотографијата која се појави на социјалните мрежи покажа како Марија и Али разменуваат нежности, а сведоци тврдат дека тие воопшто не се обидуваат да ја кријат нивната љубовна врска.