Циркус во Истанбул: Редари едвај фатија навивач кој втрча на теренот (ВИДЕО)

Ливерпул и Челси го играат мечот од УЕФА Суперкупот во Истанбул, но во десеттата минута дуелот беше прекинат, откако еден навивач втрча на теренот.

Дури седум редари мораа да втрчаат во теренот за да го фатат навивачот на теренот.