Безобразен потег: Фудбалер на Престон двапати го фаќаше ривалот за пе*ис (ВИДЕО)

Престон славеше против Шефилд венсдеј со 1-0, но мечот нема да се памети по некоја фудбалска мајсторија, туку поради една бизарна ситуација.

Фудбалерот на Престон, Дарнел Фишер двапати го фаќаше Патерсон за пе*исот при еден прекин, по што фановите преку социјалните мрежи побараа жестока казна за овој потег.