Алвеш ги премина сите граници: Излезе од затвор, па направи забава во својот дом

Поранешниот бразилски репрезентативец Дани Алвеш ја згрози шпанската јавност со својата постапка, неколку дена откако излезе од затвор.

Тој е пуштен да се брани од слобода откако вложи жалба на 4,5-годишната казна поради силување. Место да ја подготвува својата одбрана, тој организирал забава во својот дом која траела до раните утрински часови. Наводно, забавата била по повод роденденот на неговиот татко, но по она што му се случуваше претходните 14 месеци, никој не ми помисли дека му е потребно такво нешто во овој момент.

Интересно е тоа што кауцијата за неговата слобода ја платил неговиот поранешниот соиграч од Барселона, Мемфис Депај, а Алвеш ги предал двата свои пасоши - шпанскиот и бразилскиот.