Итудис повеќе не е селектор на Грција

Познатиот грчки тренер Димитрис Итудис повеќе не е селектор на Грција, откако поднесе оставка на една година пред крајот на договорот со репрезентацијата.

Грција разочара на Светското првенство (СП) во кошарка, а тоа скапо го чинеше Итудис кој доби жестоки критики од јавноста.

Итудис си замина од кормилото на Грција, па во иднина ќе работи само како тренер на Фенербахче.