Тренер одби 70 милиони долари од Лејкерс за да остане во НЦАА-лигата

Американските медиуми пишуваат дека тренерот Ден Харли ја одбил понудата од Лос Анџелес Лејкерс да стане нивни стратег од следната сезона.

Екипата од „Градот на ангелите“ му понудила шестгодишна соработка вредна 70 милиони долари, но тренерот решил да остане во НЦАА-лигата.

Лејкерс претходно го отпуштија тренерот Дарвин Хам по елиминацијата на првиот круг на плејофот во НБА-лигата.