Ноќен клуб во Мајами го дочека Јокиќ со српската химна среде забава (ВИДЕО)

Српската ѕвезда и лански МВП во НБА, Никола Јокиќ дојде во Мајами после инцидентот со „жешките“ во Денвер, па со својот клуб победија 120-111 и после мечот заедно со своите браќа заврши во еден ноќен клуб и таму беше дочекан со еуфорија.

Јокиќ не ни очекуваше вакво добредојде во ноќниот клуб, го дочекаа пароли за неговата МВ-титула, а врв на сѐ, среде забавата во негова чест грмна – српската химна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NBA Buzz (@officialnbabuzz)