Лука Дончиќ изненадувачки објави дека станал – татко (ФОТО)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Лука Дончиќ, денеска ја изненади јавноста со објавата дека станал татко, односно дека со неговата свршеница Ана Марија добил ќерка.

Тој вечерва објави фотографија од бебето со само еден збор – Габриела, што секако е името на неговата наследничка.

Поради радосната вест, Дончиќ нема да биде во составот на Далас маверикс во вечерашниот меч на домашен терен против Мемфис гризлис.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic)