Кари сакаше да го глуми Роналдињо, па се посрамоти пред сите (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт вориорс беа поразени со 119-133 од Мемфис гризлис, а пред дуелот Стеф Кари сакаше да ги покаже своите фудбалски вештини.

Ѕвездата на Голден Стејт зема кошаркарска топка и се обиде да изведе неколку фудбалски трикови во стилот на Роналдињо, но набрзо се посрамоти пред сите.