Дончиќ и Марјановиќ се загреваат за финале против Голден Стејт со - пиво (ФОТО)

Далас маверикс со 4-3 ги елиминираше Феникс санс од полуфиналето во Западната конференција и обезбеди меч против Голден Стејт вориорс, а пред финалето Лука Дончиќ и Бобан Марјановиќ решија да се опуштат.

Двајцата кошаркари на Далас беа фотографирани како се опуштаат пред финалето против Голден Стејт и пијат пиво.