Шоутајм: Најавувачот на Жалгирис е - ФЕНОМЕНАЛЕН (ВИДЕО)

Жалгирис Каунс вчера направи големо изненадување, откако го победи Реал Мадрид на домашен терен со 86-73 во третото коло на Евролигата, а пред мечот најавувачот на домаќините беше навистина неверојатен.

Најавувачот на Жалгирис беше феноменален во најавувањето на кошаркарите, па ги освои симпатиите на навивачите.