Хаос пред Ф4 во Белград: Навивачите на Олимпијакос се степаа со полицијата (ВИДЕО)

Голем број навивачи на Олимпијакос пристигнаа во Белград пред почетокот на Ф4-турнирот од Евролигата, а дел од нив нема да може да го гледаат полуфиналниот меч против Анадолу Ефес, кој се игра од 18 часот.

Причина за тоа е инцидентот кој се случил пред еден час, каде што една група навивачи на Олимпијакос се степала со полицијата.