Брутална прослава на титулата: Кошаркар на Реал ги налути навивачите на Барселона (ВИДЕО)

Кошаркарите на Реал Мадрид ја освоија титулата во АЦБ-лигата со победа против Барселона со 3-1 во финалната сериј, а по четвртиот меч во центар на внимание е Фабијан Козер.

Французинот по тројката на 73 секунди пред крарјот му донесе водство од 79-70 на Реал, а потоа реши да направи потег кој крена многу „прашина“ во шпанската јавност.