Есенски базар во Електрометал: Дојди и искористи го неверојатниот попуст од -15% на целиот асортиман!

Како и секоја година во октомври, во сите маркети на Електрометал се одржува традиционален Есенски базар. Дојди и пронајди се на едно место и со супер попуст од -15% на целиот асортиман! Од 29окт.(четврток) до 01ноем.(недела) ве очекуваме на шопинг во Електрометал, во добро расположение и есенски амбиент!

Достапни ширум цела Македонија со 11 маркети во кои може да најдеш се за твојот дом, градина, осветлување, ентериер, мебел, бања, осветлување, санитарии, грејни тела, клима уреди, подни облоги(плочки и ламинат), алат, бои и лакови, бела техника, производи за домаќинство, мали кујнски апарати, сезонско цвеќе и се што можете да посакате. 

Одбери го најблискиот маркет на Електрометал и посети го Есенскиот базар:

Локации

- Карпош 3 - ул. Манапо бр.3 (до Skopje City Mall)

- Центар - Бул. Македонија (Јужен Булевар)

- Маџари - ул. Перо Наков бр.25

- Ѓорче Петров (Бул. Партизански Одреди)

- Драчево (ул. Јустинијан Први)

- Струмица (излез од Струмица кон Радовиш - до Тритерол)

- Охрид (Веднаш до Фабрика „Братство“)

- Велес (ул. Петре Прличко - Спроти Автобуската станица)

- Прилеп (Ул. Борис Кидрич)

- Кичево (ул. Мара Угринова Гина 2А-II)

- Кочани (ул. Маршал Тито 54 - до Македонска Пошта)

Воедно, за време на Есенскиот базар, во секој од маркетите можете да аплицирате и веднаш да подигнете бесплатна Hobby Card од Електрометал, со која ќе добиете многу поволности кои траат во текот на целата година! Акцијата трае од 29октомври до 01 ноември.