Распродажба на часовниците на Шумахер - вредат милиони евра (ФОТО)

Пред продолжение на сезоната во Формула 1, на една аукција во Женева ќе се понудат осум часовници на легендарниот возач на Ферари, Михаел Шумахер, а нивната вредност се проценува на четири милиони евра.

Аукцијата ќе се одржи на 13 мај, а на истата ќе се продаваат скапоцени работи на поранешниот возач, меѓу кои и часовниците кои ги доби од неговиот пријател и бившиот шеф на Ферари, Жан Тод.