Обид за убиство: Му ја притисна кочницата на ривалот при 200 км/ч (ВИДЕО)

На денешната трка за Големата награда на Сан Марино во „Мизано“ во рамки на Мото 2 шампионатот се случи неверојатно бизарен инцидент. 

Романо Фенати и Стефано Манци водеа жестока битка на патеката. Во еден момент Манци за малку ќе го удреше Фенати и ќе го избуткаше од трката. За да се реваншира, Фенати реши да му ја притисни кочницата на ривалот за време на еден дуел и тоа при огромна брзина од 200 километри на час. 

За среќа немаше излетување или некој поголем инцидент. Фенати веднаш беше дисквалификуван од трката.