Неверојатно рели во Русија: Во иста кривина се искршија шест автомобили (ВИДЕО)

Релито кое минатиот викенд беше возено во Русија дефинитивно ќе остане запаметено по несреќата која го одбележа.

Дури шест автомобили излетаа на исто место од патеката, а сите навивачи и возачи останаа во шок поради страшната сцена.

Вакво нешто ретко се гледа и навистина е чудно како сите успеаа да излетаат на истото место.