Иџе го освои осмото место на вторката трка во Мизано (ФОТО)

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе денеска го освои осмото место на втората трка од ТЦР шампионатот која се возеше на патеката во Мизано.

Иџе имаше добар настап на денешната трка и ја освои осмата позиција со задоцнување од девет секунди зад лидерот Анти Бури од Финфкса.