Волејот на Пандев против Реал - еден од најдобрите голови за Лацио во ЛШ (ВИДЕО)

По 13 години пауза Лацио сезонава се враќа во Лигата на шампиони, а вечерва првиот натпревар го игра против Борусија Дортмунд на „Олимпико“. 

По тој повод УЕФА реши да ги одбере најатрактивните голови на „лацијалите“ во елитното натпреварување, меѓу кои се најде и една мајсториот на нашиот Горан Пандев.