Реал Мадрид повторно очаен: Турам донесе водство за Менхенгладбах (ВИДЕО)

Борусија Менхенгладбах води со 1-0 против Реал Мадрид по првото полувреме во рамки на групата Б во Лигата на шампионите. 

„Кралевите“ по поразот од Шахтјор во првото коло на домашен терен од 2-3, сега повторно се во неволја и на гостувањето кај Борусија Менхненгладбах. 

Менхенгладбах - Реал Мадрид 1-0 (Турам)

Аталанта - Ајакс 0-2 (Тадиќ- пенал, Траоре)

Атлетико Мадрид - Салцбург 1-0 (Љоренте; Собослаи)
 

Марсеј - Манчестер сити 0-1 (Торес)

Порто - Олимпијакос 1-0 (Виера)