Меси со мајсторски гол ја стресе Бенфика (ВИДЕО)

ПСЖ води со 1-0 на гостувањето кај Бенфика во Лисабон, по одлична акција на францускиот шампион која на мајсторски начин ја заврши аргентинскиот магионичар Лионел Меси.