Грми во Минхен: „Делии“ се распеаја на плоштадот Мариенплац (ВИДЕО)

Вечерва фудбалерите на Џрвена звезда ќе имаат тешка задача да дојдат барем до бод на гостувањето во Минхен, против Баерн, во рамки на првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

На овој дуел се очекува Звезда да има голема поддршка од своите најверни фанови, кои заминаа во Минхен. Тие веќе започнаа да се собираат на главниот градски плоштад „Мариенплац“, од каде ќе го заминат со метро до „Алијанц“ Арената. Според српските новинари кои се таму, атмосферата засега е мирна, а навивачката група „Делии“ веќе започнувала да ги пее своите песни, кои подоцна ќе се шират низ целиот плоштад.

Главниот собир на „Делии“ е закажан за 16 часот, а навивачите потоа ќе се упатат кон Ареата Арена со метро.

Видео од атмосферата во Минхен можете да погледнете на следниот линк.