Фоден пред почетокот на ЕП со девојката бил на - гатачка!

Фудбалерот на Манчестер сити, Фил Фоден ќе настапи со Англија на Европското првенство (ЕП) во Германија, а интересно е тоа што пред почетокот на турнирот бил на гатачка.

Фоден заедно со неговата девојка Ребека Кук ја посетил гатачката Клои Смит за да ги „прочита“ тарот картите и најверојатно да дознае што покажуваат истите за ЕП во Германија.

Англија оваа година има моќен состав со кој ќе се обиде конечно да се искачи на европскиот трон, откако пред три години загуби од Италија во финалето.