Челси поведе од зицер кој дури ни Вернер не можеше да го промаши (ВИДЕО)

Челси води со 1-0 против Реал Мадрид во реваншот од Лигата на шампиони (ЛШ) откако Тимо Вернер постигна лесен гол со глава по одбиената топка од пречката.

Каи Хаверц успеа да го лобува Тибо Куртоа, по што топката удри во пречката, но потоа падна на главата на Вернер, кој овој пат успеа да постигне гол за „сините“.