Шокантни сцени: Фан на Бока се заглави меѓу трибините, мораа да го спасуваат (ВИДЕО)

Познато е дека аргентинските навивачи знаат да бидат луди, но еден фан на Бока јуниорс ја промина границата откако се заглави во жиците меѓу трибините на стадионот „Ла Бомбонера“.

Инцидентот се случи на мечот меѓу Бока јуниорс и Атлетико Тукуман. Фан на домашниот тим се заглави во жиците меѓу трибините, па мораше да го спасуваат.