Невидено на Мундијалите: На химните сите фоторепортери сликаа резерва – Роналдо (ФОТО)

Вакво нешто не се случило во историја, на химните пред старт на меч на Светско првенство, главна ѕвезда да биде резерва. А, тоа е Кристијано Роналдо, кој вечерва на мечот од осминафиналето меѓу Португалија и Швајцарија седи на клупата за резерви.

И поради тоа, излезе епска слика од Доха. Наместо фоторепортерите со објективите свртени кон стартните тимови на интонирањето на химната, стотина се собраа пред клупата за резерви за да го сликаат Роналдо.