Голот на Ришарлисон не е случајност - тренирал такви шутеви на тренинг (ВИДЕО)

Ришарлисон го даде најубавиот гол во првото коло на Светското првенство, погодок кој веројатно ќе конкурира и за најубав на Мундијалот.

Но, таквиот шут не беше случајност, на социјалните мрежи се појави видео од тренинзи каде Ришарлисон го тренира шутот кој го изведе против Србија.