Елмас шоу на Арената - Македонија ја гази Словенија, водиме 2-0! (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација води со 2-0 на Националната Арена „Тодор Проески“, откако Елиф Елмас по вторпат ја затресе мрежата на Словенија.

Македонија имаше одлична контра, по што Елмас доби топка и излезе „еден на еден“ со Јан Облак, а притоа немаше проблеми за да го матира по вторпат.

Претходно, Елмас го даде и првиот гол.