Австрија експресно нè отвори: Алаба рутински погоди по мајсторска асистенција (ВИДЕО)

Одбраната на македонската фудбалска репрезентација на гостувањето во Виена издржа само седум минути, откако Австрија преку Алаба рутински погоди за водство од 1-0 во деветтиот меч од квалификациите за Европското првенство.