Вернер со страшен шут ја „скина“ мрежата на Тотнем (ВИДЕО)

Челси води со 1-0 во Лига Купот против Тотнем, а стрелец на голот беше Тимо Вернер во 19. минута, кој доби една топка на работ на казнениот простор и потоа го матираше голманот на противникот.