Трагедија во Шпанија: Почина навивач на мечот меѓу Гранада и Билбао!

Голема трагедија се случи на натпреварот меѓу Гранада и Атлетик Билбао поради која мечот нема да се доигра на „Лос Карменос“.

Гостите постигнаа гол преку Вилијамс, но само неколку минути подоцна се случи непријатна ситуација на трибините, каде што почина навивач кој имал срцев удар.

Иако медицински екипи се обиделе да го реанимираат, сепак обидите не биле успешни.