Резервната клупа на Барселона чини неверојатни 331 милион евра (ФОТО)

Откако и официјално го претставија Антоан Гризман како најново засилување, екипата на Барселона наредната сезона ќе изгледа импресивно на теренот.

Според тоа што го објавија луѓето од фантастичниот Тансфер - маркет, може да забележиме дека само клупата на Каталонците ќе чини неверојатни 331.7 милиони евра.