ПСЖ се прости од Марадона: „Збогум број 10, почивај во мир“ (ФОТО)

Фудбалерите на ПСЖ пред вечерашниот дуел со Бордо на терен истрчаа со маици посветени на Диего Армандо Марадона. 

„Збогум број 10, почивај во мир“, пишуваше на маиците на фудбалерите, а со истата содржина беше поставен и огромен транспарент на една од трибините на „Паркот на принцовите“.