Одличен гол на Елмас против Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна петиот гол за Наполи против Џенова, која е пред вистински дебакл на „Сан Паоло“. Ова е прв сезонски гол за нашиот интернационалец и вкупно втор во Серија А во неговата кариера.