Несторовски конечно со втор гол во Серија А (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски погоди за водство на Удинезе од 2-0 на гостувањето кај Рома во рамки на Серија А.

Голгетерот влезе во игра во 65-тата минута, а погоди во 78-та на аситенција на Родриго де Паул.