Навивачите на Барселона го скандираа името на Меси во 10.минута (ВИДЕО)

Барселона вечерва игра пријателски натпревар со Јувентус на стадионот „Јохан Кројф“. 

Фановите на каталонскиот гигант во 10.минута од дуелот почнаа да го скандираат името на Лионел Меси, кој денеска официјално се прости од клубот.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ESPN FC (@espnfc)