Модриќ ја донесе „златната топка“ во соблекувалната, прв ја бакна – капитенот Рамос (ФОТО)

Откако синоќа во Париз се круниза за најдобар светски фудбалер за 2018 година, прекинувајќи ја доминацијата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо, Лука Модриќ денеска со највредното фудбалско признание се појави на тренинг на Реал Мадрид.

Во соблекувалната Модриќ ја држеше „златната топка“, ама прв ја бакна капитенот Серхио Рамос. Оваа златна топка за фудбалер на Реал Мадрид е доказ и можност за гордост на сите реаловци, зашто се потврдува доминацијата во европскиот и светскиот фудбал

„Моја почит Лука“, напиша Рамос откако ја објави фотографијата со „златната топка“.

Модриќ во изборот за најдобар на светот ги победи Кристијано Роналдо и Ентоан Гризман.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mis respetos, #BallonDor. ¡Grande, Lukita! My respects, @lukamodric10.

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on