Мама миа! Еврогол на Кулибали (ВИДЕО)

Стоперот на Наполи, Калиду Кулибали вечерва на гостувањето кај Удинезе постигна страшно атрактивен погодок за водство од 0-3.

Постигна нетипичен гол за него, но потврди дека поседува огромен квалитет.