Куртоа и Милитао ќе се вратат во вистинско време за Реал Мадрид!

Двајцата првотимци на Реал Мадрид се во аут поради рехабилитација од операција на лигаменти, а долгата пауза ќе заврши баш кога треба.

Карло Анчелоти денеска имаше добри вести за фановите на Реал Мадрид.

„По мечот против Мајорка на 14. април, Куртоа и Милитао можно е да се вратат“, реше Анчелоти.

На 21. април е класикото против Барселона, па би било идеално доколку Анчелоти ги има на располагање за тој меч.