Јувентус славеше против тимот на Силвио Берлускони - Монца

Јувентус ја победи Монца на гостинки терен во пријателски натпревар со 2-1. 

Филипо Ранокија и донесе водство на „Старата дама“ во 13.минута. Потоа Дејан Кулушевски погоди во 53.минута за 0-2. Домашниот тим само го ублажи поразот преку Марко Деалесандро во самиот финиш од средбата.