Гризман се збогуваше со Меси: Ти ми беше пример во сѐ! (ФОТО)

Антоан Гризман се збогуваше со поранешниот колега од Барселона, Лионел Меси, со порака преку социјалните мрежи.

Заминувањето на Меси ги разочара сите во Барселона, а соиграчите еден по еден се збогуваат со Аргентинецот, кој најверојатно ќе го засили ПСЖ.

„Можам да го кажам тоа што го мисли секој љубител на фудбалот – ти блгодарам за сѐ што направи за Барселона, за овој град и клуб. Сѐ промени. Сигурен сум дека не се збогуваме, туку ќе се видиме повторно. Ти посакувам сѐ најдобро, ти и твоето семејство да бидете среќни. Ми беше пример во секој поглед“, напиша Гризман меѓу другото.