Фернандеш со волеј ја „скина“ мрежата на Барнли и обезбеди три бода за Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед вечерва славеше на непријатното гостување кај Барнли со 1-0 и така ја запиша третата победа сезонава во Премиерлигата.

Барнли беше опасен во првото полувреме и се закани неколку пати, но Онана беше на висина на задачата, по што „ѓаволите“ во 25. минута успеаа да постигнат гол, но истиот беше поништен поради офсајд.

Фернандеш беше херој на гигантот од Манчестер, откако во 45. минута со одличен волеј го матира голманот на Барнли за победа од 1-0.

„Ѓаволите“ по шест одиграни меча се наоѓаат на осмата позиција со девет бодови, додека Барнли останува последен со еден освоен бод.