Елиф Елмас сантим леле (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одигра половина час за Наполи во ремито против Џенова (0-0), но дефинитивно ја имаше најдобрата шанса на мечот кога испрати удар со глава кон голот на гостите, но голманот го запре неговиот шут.

Елмас можеше да биде херој на екипата од Неапол, која се наоѓа во голема криза, но за жал топката не ја мина линијата со целиот обем, поточно недостигаше само еден сантиметар, а тоа го искоментира и турски коментарот на навистина интересен начин.