Драма на „Сент Џејмс парк“: Навивач доби срцев удар! (ФОТО)

Натпреварот меѓу Њукасл и Тотнем го одбележа драматична сцена откако на трибините еден навивач доживеа срцев удар, по што мораше да интервенира брзата помош.

Фудбалерите завршиле во соблекувалната, додека медицински тим и Итната помош пристигнале да му помогнат на навивачот.