Чави: Сакам Меси да дојде, имам направено и тактички план како ќе играме со него

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез уште еднаш потенцираше дека сака Меси да се врати и вели дека тоа зависи од Аргентинецот.

Што се однесува до иднината на Меси, јасно е само дека тој ќе го напушти ПСЖ и во следната сезона ќе има друг клуб. Силно се шпекулира дека ќе се врати во Барселона, но има голема понуда и од Саудиска Арабија.

„Му кажав на претседателот дека враќањето на Меси има смисла. Без никаква сомнеж, тој е перфектен за нашиот систем и идеја. Имам тактички план на ум како ќе играме со Меси“, вели Чави.

„Од Меси зависи, мислам дека тој треба да одлучи. Да, зборувам со Меси“.