Брајтвајт со прекрасен потег ги освои срцата на навивачите на Барселона (ВИДЕО)

Напаѓачот на Барселона, Мартин Брајтвајт покажа дека има големо срце, кога при излегување од еден тренинг реши да застане покрај навивачите и да се фотографира со нив.

Меѓу нив беше и еден навивач во инвалидска количка, по што Брајтвајт реши да се фотографира со него и да го израдува.

Martin Braithwaite stopped his car on his way out of Barca's performance center to take a picture with a disabled man. from r/soccer