Бешикташ во 94. минута ги шокира Барди и Трабзонспор во Купот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Бешикташ триумфираа во финалето на турскиот Куп против Трабзонспор на Енис Барди со 3-2.

Трабзонспор постигна гол за водство во 13. минута преку Онуачу, но потоа Енис Барди направи несреќен пенал и Гезал погоди за 1-1.

Укан на почетокот на вториот де стрелаше за пресврт на Бешикташ (2-1), додека Пепе во 89. минута израмни на 2-2. Меѓутоа, пет минути подоцна Ал-Мусрати ги постави конечните 3-2 за Бешикташ.