Баерн прокоцка триумф против Аугсбург, Лајпциг одигра реми со Волфсбург (ВИДЕО)

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Аугсбург, откако одигра 1-1 во осмото коло од германската Бундеслига.

Аугсбург ги шокираше Баварците уште во првата минута со погодокот на Рихтер, но Левандовски ги врати гостите во игра во 14. минута.

На стартот на второто полувреме Гнабри успеа да погоди и да направи целосен пресврт (2-1) против Аугсбург, но домаќините во финишот преку Финбогасон.

Шансите и најдобри моменти од мечот може да се погледнат ТУКА.

Останати резултати:

Дизелдорф – Мајнц 1-0
Унион Берлин – Фрајбург 2-0
Лајпциг - Волфсбург 1-1
Вердер Бремен – Херта 1-1