Аталанта ја реши Сампдорија и се врати во топ-4 (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта вечерва беа подобри од Сампдорија со 2-0 во 20. коло од италијанската Серија А и се вратија во топ-4 во лигата.

Првиот гол за Аталанта го постигна Маеле во 42. минута од средбата, додека победата ја потврди Лукман во 57. минута.

Аталанта со триумфот се искачи на четвртата позиција со 38 бодови, односно еден повеќе од Лацио и Рома.