Анчелоти: Крос може да ја освои Златната топка само ако освои Европско и ЛШ!

Карло Анчелоти сака Тони Крос да ја добие Златната топка, но свесен е дека тоа ќе биде многу тешко, сепак смета дека има пат до тоа.

Италијанскиот стратег смета дека ако Германецот ги освои Европското првенство и Лигата на шампиони ќе има шанси да дојде до големото признание.

„Би сакал Тони Крос да ја добие Златната топка, но не мислам дека ќе ја добие. Сепак, сѐ може да се случи“, вели Анчелоти.

„Има Европско ова лето, доколку ја освои Лигата на шампионите и Европското со Германија, ќе може да се бори за Златната топка“.